Filmy promocyjne to rodzaj filmów reklamowych, które informują o wyróżnikach, unikalnych cechach marek (nasz film dla Chopin Airport City, pierwszego w Polsce miasteczka lotniskowego), produktów (film promocyjny systemu Product Lifecycle Management), usług. Są to również filmy wykorzystywane w celach społecznych, edukacyjnych-promują pewne zachowania (Banan z Betki) piętnujący bezmyślne i prymitywne zachowania kierowców), pokazując problem. W ten sposób budują świadomość marki, produktu, usługi, zjawiska wśród grupy docelowej. Ich celem jest zachęcenie potencjalnych klientów/odbiorców do podjęcia określonego działania np. zakupu produktu, wejścia na stronę www, wsparcia akcji. To medium dające nieograniczone możliwości prezentacji na stronach internetowych, targach, pokazach handlowych organizowanych dla klientów. Filmy promocyjne mogą być również wykorzystywane jako element marketingu szeptanego na forach internetowych lub w formie marketingu wirusowego na portalach społecznościowych. Najpopularniejszy serwis skupiający treści wideo – YouTube oferuje wiele możliwości promocji filmów w oparciu o sprofilowane kampanie, dzięki czemu filmy promocyjne trafiają do wyselekcjonowanej grupy docelowej, a klient na bieżąco może śledzić efekty swojej kampanii.

Ważną informacją jest również fakt, że filmy promocyjne jako treść wideo, ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron w internecie. Dobrze zoptymalizowany pod kątem słów kluczowych, użytych w tytule i opisie film przyciąga uwagę wyszukiwarek, zyskując wyższą pozycją na listach wyników wyszukiwania.

Onoffmedia posiada w swojej ofercie nie tylko filmy promocyjne, ale również filmy korporacyjne i spoty reklamowe. W zależności od potrzeb naszych klientów tworzymy koncepcję kreatywną i dobieramy środki do produkcji filmowej. Doradzamy jak wykorzystać formę filmową w celach promocyjnych.
Łódź to lokalizacja naszego studia filmowego, ale działamy na terenie całej Polski i Europy.