Filmy korporacyjne mają na celu pokazanie działalności firmy, komunikowanie jej wyróżników. Często zawierają w sobie informacje na temat historii firmy, jej wartości, wizji i misji. Wszystko to składa się na budowanie wizerunku firmy wśród jej partnerów, klientów, potencjalnych, ale również i aktualnych pracowników, którzy są najlepszymi ambasadorami marki.

Filmy korporacyjne mogą być wykorzystywane w komunikacji wewnętrznej, gdzie trafiają do pracowników np. w formie filmów informacyjnych czy instruktażowych pokazujących pewne procesy, procedury. O ile ciekawsze i bardziej efektywne jest obejrzenie 3-minutowego filmu, aniżeli czytanie kilkudziesięciostronicowej instrukcji czy udział w wielogodzinnym szkoleniu. W formie szkoleń, filmy korporacyjne mogą stanowić także element platformy e-learningowej, umożliwiając dotarcie do informacji większej liczbie osób, generując jednocześnie oszczędności związane z kosztami podróży, jakie musiałaby ponieść firma wysyłając pracowników na szkolenie.

W ramach komunikacji zewnętrznej filmy korporacyjne mogą przybrać formę filmu rekrutacyjnego, który ma zaprezentować firmę jako rzetelnego pracodawcę, pokazać korzyści płynące z pracy w danym przedsiębiorstwie. Tego rodzaju produkcje bardzo dobrze sprawdzają się jako narzędzie wizerunkowe podczas imprez targowych, konferencji.

Filmy korporacyjne to także sposób na promocję ekspertów firmy. Zamknięte w krótkiej formie filmowej wypowiedzi pracowników mogą być zamieszczane na profilach firm w mediach społecznościowych, dostarczając merytorycznej treści, jak również na stronie www firmy, a także w mediach branżowych. Tak buduje się wizerunek i wiarygodność firmy i jej ekspertów.
Ważną informacją jest również fakt, że film jako treść wideo, ma pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron w internecie. Dobrze zoptymalizowany pod kątem słów kluczowych, użytych w tytule i opisie film przyciąga uwagę wyszukiwarek, zyskując wyższą pozycją na listach wyników wyszukiwania.

Onoffmedia posiada bogate doświadczenie we współpracy z firmami różnej wielkości – od małych i średnich podmiotów po międzynarodowe korporacje, czego efektem są filmy korporacyjne. Nasze produkcje realizujemy kompleksowo. Od scenariusza po pełną postprodukcję filmu.
Łódź to lokalizacja naszego studia filmowego, ale działamy na terenie całej Polski i Europy.